ČAKK ČESKÉ ASOCIACE KOMPETITIVNÍCH KOMUNIKACÍ
CZECH ASSOCIATION OF COMPETITIVE COMMUNICATIONS
Česky English Úvod Kontakt
Zpět

Nová struktura ČAKK

V rámci telekomunikační sekce ČAKK vznikají dvě samostatné pracovní skupiny – alternativních telekomunikačních operátorů a mobilních operátorů

Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK) dotváří svoji novou vnitřní strukturu. Kromě původní kabelové sekce, která sdružuje kabelové operátory a poskytovatele programů, zřizuje ČAKK v rámci nové telekomunikační sekce dvě samostatné pracovní skupiny – alternativních telekomunikačních operátorů a mobilních operátorů.

Cílem probíhajících změn je vyhovět rostoucímu zájmu o členství v ČAKK, resp. v národní pobočce ECTA – ČAKK, a to především z řad alternativních operátorů a společností působících v dalších telekomunikačních sektorech. Svojí restrukturalizací jim asociace chce vytvořit vhodné podmínky pro aktivní činnost. (ČAKK se v polovině března stala národní pobočkou Evropské asociace kompetitivních telekomunikací - ECTA. Česká republika je první zemí střední a východní Evropy, kde nyní působí vlastní pobočka této vlivné a uznávané mezinárodní asociace.) Telekomunikační trh v české afilaci ECTA získal velmi silného a vlivného spojence při prosazování společných zájmů vedoucích k liberalizaci trhu. Členové ČAKK se prostřednictvím asociace budou moci aktivně zapojit do spoluvytváření evropského telekomunikačního prostředí.

Vytvoření nové struktury asociace naplňuje konkrétní mandát, který ČAKK dala poslední valná hromada, a zároveň závazek plynoucí z obsahu smluvních dokumentů, které ECTA a ČAKK uzavřely 18. března 2002 při zahájení konference v Monte Carlu.