ČAKK ČESKÉ ASOCIACE KOMPETITIVNÍCH KOMUNIKACÍ
CZECH ASSOCIATION OF COMPETITIVE COMMUNICATIONS
Česky English Úvod Kontakt
Zpět

European Broadband Communications 2003

 

Mezinárodní telekomunikační konference v Praze

Praha, 7. května 2002 - Ve dnech 27. a 28. května 2002 se bude v Bruselu konat 48. výroční konference Evropské asociace kabelových komunikací (ECCA). V průběhu tohoto každoročního rokování evropských kabelových operátorů předpokládáme uzavření dohody s Českou asociací kompetitivních komunikací (ČAKK) o pořádání této akce. Asociace bude pověřena organizací této události (nazývané Evropská širokopásmová konference) v průběhu jarních měsíců roku 2003.

 „Přepokládáme, že nás ECCA přípravou Evropské širokopásmové konference Praha 2003 pověří, což bude nejen uznáním našich kvalit při přípravě podobných konferencí v národním měřítku, ale především výrazem respektu, který ČAKK u svých evropských partnerů získala,“ uvedl prezident ČAKK Zdeněk Vaníček.

 ČAKK je členem ECCA od roku 1999 a pravidelně se v ní účastní odborných diskuzí, především v otázce právních předpisů týkajících se vysílání v kabelových systémech, autorských práv a vztahů k problematice standardů.

 ČAKK je rovněž vážným kandidátem na uspořádání podzimní konference Evropské asociace kompetitivních telekomunikací (ECTA) v roce 2004. ČAKK – Afilace ECTA Česká republika je členem ECTA od roku 2000 a stala se první asociací elektronických komunikací ve Střední a Východní Evropě, která vytvořila podmínky pro stále zastoupení ECTA na národní úrovni.