ČAKK ČESKÉ ASOCIACE KOMPETITIVNÍCH KOMUNIKACÍ
CZECH ASSOCIATION OF COMPETITIVE COMMUNICATIONS
Česky English Úvod Kontakt
Zpět

Největší provozovatelé kabelové televize v ČR

 
Tucet největších sítí kabelové televize v České republice (podle počtu zákazníků):
 
 

UPC Česká republika, a.s.

BKS Capital Partners

F.C.A., a.s.

SELF servis, s.r.o.

Kabelová televize Přerov, a.s.

K + K cable s.r.o.

Kabelová televize CZ s.r.o.

ELSAT, s.r.o.

Kabelová televize Třinec, spol. s r.o.

KELI, spol. s r.o.

Kabelová televize Kadaň, a.s.

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o.

 
 
Stav ke dni 3. října 2005.
 
 
 
 
Desítka největších společností, které poskytují službu dodávky signálu televizního vysílání prostřednictvím televizních kabelových rozvodů v České republice:
 

 

UPC Česká republika, a.s.       UPC je největším českým poskytovatelem televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Její služby využívají domácnosti v 84 českých městech. Statistická data z 30. června 2005 hovoří o tom, že kabelové sítě společnosti UPC Česká republika, a.s. jsou v dosahu 735 000 domácností. Služby UPC Česká republika, a.s. využívá na 442 000 domácností, z toho 383 000 klientů využívá služby kabelové a satelitní televize a 59 000 klientů je předplatiteli vysokorychlostního internetu. UPC Česká republika, a.s. je dceřinou společností Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB).

 
 

F.C.A., a. s.                                                Akciová společnost F.C.A. zajišťuje pro více než 40 000 domácností v Čechách, na Moravě a ve Slezsku hlavně služby kabelové televize. Část z jejích klientů má již dnes přes širokopásmovou kabelovou síť i vysokorychlostní přístup k internetu. Cílem společnosti je do konce roku 2005 ještě dále výrazně zvýšit počet zákazníků využívajících služeb kabelové televize a internetu.F.C.A., a.s., je co do velikosti třetí operátor kabelové TV v České republice za UPC a Karnevalem. Jediný akcionář společnosti je pan H.T. Stritzl, jenž se svou manželkou, paní Petrou Stritzlovou, založil v německém Augsburgu roku 1972 firmu ewt GmbH. Ta je od roku 2002 součástí holdingu, největší rodinné společnosti, jaká v Evropě tento druh služeb poskytuje. Na celém území Německa má nyní kolem dvou miliónů spokojených klientů, poté co za 350 milionů EUR koupila část kabelových sítí od firmy Robert Bosch GmbH.

 

 

SELF servis, spol. s r.o.                         Firma vznikla počátkem roku 1991 se 100% tuzemskou kapitálovou účastí jako telekomunikační společnost specializovaná na výstavbu, provoz a rozvoj televizních kabelových rozvodů v oblasti jižní Moravy. Na prahu milénia realizovala televizní kabelové rozvody ve více jak třiceti lokalitách. Společnost je od roku 1992 členem Asociace provozovatelů kabelové televize (APKT). Postupné rozšiřování aktivit společnosti SELF servis, spol. s r.o. vychází z dlouhodobých praktických zkušeností jejích pracovníků, získaných jak v domácím prostředí tak v zahraničí, a reflektuje stávající prudký vývoj informačních technologií. Z lokálních televizních kabelových rozvodů vzniká výkonná multifunkční síť se širokopásmovými službami SELF net propojená do vlastní hybridní páteřní sítě pro vysokorychlostní datové přenosy CzechBone.

 

 

KT Přerov

 

 

K + K cable, s.r.o.

 

 

Elsat spol. s r.o.

Kabelová televize a poskytovatel připojení k Internetu

 

 

Kabelová televize Třinec, spol. s r. o.        (KTT) Vznik KTT se datuje od 18. dubna 1994. Vznikla transformací Sdružení pro kabelovou televizi, které v roce 1991 založili akciové společnosti Třinecké železárny a firma Micos společnám vkladem ve výši 2.950 tis. Kč.    V roce 1993 byla podepsána Společenská smlouva na založení společnosti s ručením omezeným se základním jměním ve výši 4.050 tis. Kč. V roce 1998 vstoupilo svým vkladem do společnosti Město Třinec. Současnými vlastníky jsou TŽ, a. s., Ing. Kristián Artner a Město Třinec. Základní jmění společnosti činí 10.987 tis. Kč. Hlavní podnikatelskou činností je dodávka televizního a rozhlasového signálu prostřednictvím vlastní kabelové sítě. Signál je dodáván jak občanům tak podnikatelským subjektům na území města Třince. Od roku 1995 se zaměřuje také na vysílání informací refionálního charakteru pro občany Třince a Bystřice, a to pomocí svého vlastního informačního kanálu TV Třinec. V roce 2000 rozšířila KTT podnikatelské aktivity o službu, kterou zcela zdarma využívají především občané města Třince a jeho širokého okolí, kteří  nejsou napojeni na kabelové rozvody. Jedná se o terestrické vysílání programu ČT 2 prostřednictvím vysílače Třinec-město, který značně zlepšil přijímání tohoto signálu na mnoha podhorských a problémových lokalitách našeho regionu. Během léta 2003 jsme úspěšně realizovali pilotní projekt Internetu po kabelové televizi a nyní tuto službu nabízíme všem klientům KT. Bližší informace naleznete v sekci TV systémy - Internet.

 

 

Kabelová televize Kadaň, a.s.

 

 

Kabelová televize Vysočina Žďár nad Sázavou SATT a.s.

 

 

 

Stav ke dni 14. září 2005