ČAKK ČESKÉ ASOCIACE KOMPETITIVNÍCH KOMUNIKACÍ
CZECH ASSOCIATION OF COMPETITIVE COMMUNICATIONS
Česky English Úvod Kontakt
Zpět

HDTV FORUM 2009
Chystá se HDTV Forum věnované televiznímu vysílání ve vysokém rozlišení

 

 

Praha 24 .11. 2008. Česká asociace elektronických komunikací ve spolupráci s největší domácí kabelovou televizí UPC ČR, a.s  zahájily přípravu ojedinělé akce, která proběhne pod názvem HDTV Forum 2009 ve dnech 21.4. a 22.4.2009 v hotelu CORINTHIA TOWERS v Praze. 

 
HDTV Forum 2009
je určeno všem provozovatelům digitálních kabelových a satelitních televizí, výrobcům a zástupcům televizních HD programů, společnostem dodávajícím technologie pro výrobu, distribuci a zpracování HD signálu,  výrobcům a dodavatelům spotřební elektroniky (např. SONY, SHARP, Panasonic a další) a v neposlední řadě také odborníkům a veřejnosti.

 

„Věřím, že HDTV Forum 2009 uceleně zmapuje nejen aktuální stav na českém trhu, ale naznačí  i další trendy ve vysílání televizního signálu ve vysokém rozlišení,“ říká Zdeněk Vaníček, prezident  ČAEK a dodává: „Jde o první akci tohoto druhu v České republice, která nabídne diskusi mezi výrobci programů, výrobci techniky i provozovateli vysílání. Je to ideální platforma pro získávání kontaktů, formování mezioborových aliancí a obecných standardů. Kromě toho přinese i přehlídku nejnovějších technologií pro vysílání a zpracování HD signálu, HD televizory, HD programy, spotřební elektroniku pro HD domácnost a vše co souvisí s HDTV včetně ukázkových řešení. V rámci Fóra budou rovněž probíhat doprovodné odborné akce a také každodoroční konference ČAEK na aktuální témata z oboru elektronických komunikací a vysílání.“

„Je dobře, že HDTV Fórum 2009 organizuje právě Asociace,“ podtrhuje Václav Bartoň, generální ředitel UPC a pokračuje: „Ta je zárukou, že bude skutečně odborné a otevřené všem – tj. i potencionálním konkurentům a že vznikne prostor pro komplexní  zamyšlení se nad budoucností televizního vysílání ve vysokém rozlišení v České republice. A nejen v ní. Naše společnost učiní vše pro to, aby akce měla i širší – mezinárodní charakter.“

 
Prvním mediálním partnerem HDTV Fóra se stal časopis STEREO & VIDEO, který věnuje Fóru speciální přílohu. Pořadatelé počítají s účastí dalších odborných médií a internetových portálů zaměřených na digitální televize, HDTV, Blu-Ray a herní konzole.

 
Česká asociace elektronických komunikací a UPC ČR  jsou připraveny ke spolupráci se všemi odborníky a společnostmi , které by chtěly na Fóru prezentovat své výrobky, programy a aktivity. Zájemci se mohou hlásit na kontaktních e-mailových adresách josef.navratil@upc.cz  a maria.whitehead@upc.cz
 či na adrese cacc@cacc.cz

 

 

František Malina

tiskový mluvčí a ředitel PR

 

 

O UPC

UPC Česká republika, a.s. je největším českým poskytovatelem televizních služeb a vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1 298 000 domácností v 370 lokalitách ČR. Služby UPC podle údajů k 30.9.2008 aktivně využívá 1090 700 zákazníků. Z toho si televizní služby předplácí celkem 675 500 domácností, vysokorychlostní internet 295 000 zákazníků a telefonní služby přes 119 800 zákazníků. UPC je dceřinou společností Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), divize UPC Broadband.

O ČAEK

Česká asociace elektronických komunikací o. s. sdružuje největší provozovatele kabelových systémů, poskytovatele širokopásmových služeb a alternativní operátory elektronických komunikačních sítí v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou společnosti UPC Česká republika, HBO, LICA, T-Mobile Czech Republic, BT Global Services, SELF servis, SATT a FCA a.s.. Asociace dále sdružuje dvě desítky přidružených členů a pozorovatelů z České republiky a ze zahraničí. Zastupuje provozovatele kabelových systémů NEMSAT, KT Klášterec nad Ohří a ELTRIS.ČAEK od svého založení aktivně působí v asociaci CABLE EUROPE (Evropské asociaci kabelových komunikací - www.cable-europe.eu), která byla založena již v roce 1955 a navazuje na činnost sdružení evropských kabelových operátorů, jež vzniklo již v roce 1951. V letech 2001 až 2007 byla ČAEK členem (národní afilací) Evropské asociace kompetitivních telekomunikací.